The Humble Co.

 

 

Humble v překladu znamená pokorný, skromný. Noel, švédský zubní chirurg, se v roce 2013 rozhodl, že si odpoví na otázku, která mu vrtala hlavou: “Můžeme nějak změnit nešetrný způsob, jakým dnes věci vyrábíme a spotřebováváme?” Dle doporučení zubních specialistů je ideální si svůj zubní kartáček obnovovat každé tři měsíce. A každé tři měsíce se tak naše oceány a pobřeží zaplaví novými plasty, které jen tak nezmizí. Noel to chtěl změnit a založil firmu se zubními kartáčky Humble Brush, jejichž dopad na životní prostředí bude minimální a zároveň kartáčky budou veganské. Humble Brush kartáčky na zuby jsou z bambusu (rukojeť) a z inovativního typu nylonu (štětinky).

Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina na světě. Má přirozené antibakteriální vlastnosti, tudíž se při jejím pěstování nepoužívají žádná aditivní hnojiva či pesticidy, navíc je 100% rozložitelný. Bambus, který Humble Brush používá, je vypěstovaný v Číně a ručně zpracován. Bambus je tak výborným materiálem zohledňujícím důležitý ekologický faktor. Noel myslel i na vegany a použil vylepšené nylonové štětinky (nylon 6), který je z 37% tvořen kukuřičnou glukózou a zbylých 63% je ropného původu. Výhodou zde je, že se díky použití kukuřičné glukózy spotřebuje při výrobě o 30% méně energie a znečištění ovzduší výrobou se sníží o zmíněných 37%. Aby byl kartáček 100% rozložitelný, musel by mít štětinky například z kance nebo jezevce. Humble Brush se ale tak může pyšnit certifikátem Vegan.

Kartáčky Humble Brush byly navrženy dentisty tak, aby jejich primární úlohou bylo správné a kvalitní vyčištění zubů. Rukojeť má ergonomický tvar a bambus je ošetřený přírodním voskem. Měkkost štětinek je označena jako soft, kartáček v dětském provedení má pak měkkost ultra soft. K dostání jsou v pěti barevných variantách (bílá, černá, modrá, růžová a žlutá).

Společnost Humble Brush přispívá světu ještě jedním rozměrem. Prostřednictvím každého jednoho jejich prodaného kartáčku se jednomu dítěti v nouzi daruje kartáček na zuby či se mu poskytne péče v oblasti dentální hygieny. V současné době společnost působí v oblastech Indie, Gambie či Jižní Ameriky. Můžete si tak být jisti, že když si zakoupíte jejich kartáček, prostřednictvím nadace Humble Smile Foundation pomůžete někomu jinému.

Zubní kartáčky Humble Brush plně nahrazují běžné plastové, díky vylepšeným nylonovým štětinkám v ústech rozdíl nepoznáte, velkým benefitem je šetření životního prostředí a zvyšování úrovně ústní hygieny i v odlehlých částech světa. A mezi pěti krásnými barevnými variantami si vybere každý. :-)

Šablonu upravil Tomáš Hlad.